Kamerové systémy

Kamerový systém si většinou pořizujeme už jako doplňující zařízení k zabezpečovacímu systému k tomu, aby bylo zajištěno případné maximální množství důkazů o trestné činnosti prováděné na našem majetku či v jeho okolí. Jelikož je kamerový systém vybaven záznamovou jednotkou, nese to s sebou i jistá omezení ze strany ochránců soukromí. Pokud si však tento systém zřídíme na vlastním soukromém pozemku, není se čeho obávat, avšak chcete – li jej zavést například v místech svého podnikání je třeba na tuto skutečnost dostatečně upozornit a využívat jej pouze k účelům ochrany svého majetku. V případě že jej budete chtít provozovat například v bytovém domě, počítejte s tím, že budete potřebovat souhlas všech osob žijících v tomto domě.


Jaký druh vybrat a na co se zaměřit?

Kamerový systém se bude vždy skládat z jednotlivých kamer, záznamové jednotky v některých případech bude vyžadovat dokonce i připojení k internetu. Není dobré šetřit na druhu výběru bezpečnostních kamer, jelikož jsou vždy tím nejdůležitějším prvkem v kamerovém systému. Protože co nenasnímají kamery, to už nemáte šanci jakkoliv získat. Proto je vždy nutné zaměřit se na kvalitní rozlišení kamery a její ohniskovou vzdálenost.Kamery mohou být propojeny do záznamové jednotky drátově nebo bezdrátově. U bezdrátové varianty musíte bohužel počítat do značné míry s omezením na přenosovou vzdálenost.Další součástí je záznamová jednotka, která zajišťuje provádění záznamu na paměťové médium, jako jsou SD karty nebo pevný disk, podobný jako se používá v PC.


Navíc některé záznamové jednotky, které disponují připojením k internetu tak dovolují nahlížení na živý obraz i na záznam přes počítač, a to jak v lokální počítačové síti, tak i přes internet vzdáleně odkudkoliv na světě.

V dalším případě je důležité rozmístění kamer, tak abyste dosáhli, co nejlepšího záznamu a minimalizovali případné poškození kamerového systému pachatelem, který se jej určitě pokusí pravděpodobně zneškodnit.

Instalace kamerového systému je jednoduší než by se zdálo. Bezpečnostní kamery se šroubují na pevný podklad, většinou zeď nebo strop a směr snímání se nastavuje otočným držákem.

Každá kamera je zakončena dvěma konektory, jeden pro připojení k záznamovému videu a druhý slouží k napájení kamery.

Napájení se provádí ve většině případů napájecím adaptérem do nejbližší zásuvky. Proto stačí jen jen propojit a zasunout do zásuvky.

Bezpečnostní záznamové video nevyžaduje nijak složitou montáž. Je vlastně podobné jako běžné domácí video a instaluje se stejným způsobem. Jednoduše ho vložíte na vybrané místo blízko televize nebo monitoru a vzájemně propojíte s televizí a do 220V a nic už nebrání k tomu, aby jste již neměli bezpečí svého domu či majetku pod kontrolou.